Sdílet na Facebooku

Různé pěkné mapy Provence ke stažení

V dnešní moderní době navigací, gps v mobilech, internetových map s leteckými snímky (v tom nejdetailnějším rozlišením) už se mohou zdát klasické mapy trochu pasé, ale i tak může nastat situace, kdy se taková mapa bude hodit. Z toho důvodu vznikl i tento článek, kde naleznete pár velmi pěkných orientačních map, které se dají dobře dál zpracovat nebo třeba i rovnou vytisknout. K tomu navíc přidáváme i nějaké zajímavé odkazy na mapy jinde.

Obecná mapa (600 x 380 px, 68 Kb) – Na první mapě najdete jen to základní. Umístění regionu Provence v rámci Francie, nejdůležitější města, dopravní tepny a řeky.

Auto mapa (574 x 439 px, 100 Kb) – Druhá mapa je velmi podobná té první. Najdete v ní tak zakresleny v podstatě stejné informace. Na této mapě je ale kladen důraz především na přehlednost a znázornění všech důležitých měst.

Detailní mapa Provence (730 x 495 px, 90 Kb) – Tato mapa je skutečně podařená a velmi přehledná i graficky příjemná. Opět na ní najdete především to nejdůležitější.

Zjednodušená mapa Provence (466 x 350 px, 54 Kb) – Čtvrtá mapa je nejmenší ze všech na těchto stránkách, takže na ní hledejte jen to základní. Užitečné na ní je především zakreslení významných národních parků v Provence.

Mapa regionů Provence (600 x 523 px, 43 Kb) – Samozřejmě ani Provance není jednolitým kusem země a dělí se na další menší regiony. Ty naleznete na této mapě spolu s jejich „hlavními městy“ nebo také správními středisky.

Dálniční mapa Provence (1200 x 1377 px, 289 Kb) – Šestá mapa je v mnoha směrech unikátních. Jedná se totiž o velkou mapu hlavně dálniční a silniční sítě. Tuto mapu vám opravdu doporučujeme ke stáhnutí.

Vinné oblasti Provence (600 x 331 px, 26Kb) – Poslední mapa je o dost jiná, než všechny ostatní. Berte jí spíš jako takovou mapu na odlehčenou. Jih Francie a Provence je totiž také pro víno zemí zaslíbenou, takže zde najdete vyznačené jednotlivé vinné regiony v Provence.

Samozřejmě může nastat situace, kdy budete potřebovat mapu daleko detailnější. V tomto případě můžete využít mapy na internetu například: mapy.cz provozované Seznamem nebo třeba mapy.1188.cz. Další alternativou je například wikipedia. Doufáme tak, že vám tento článek pomohl a s nějakou z map z těchto stránek už se v Provence neztratíte.

1 Komentář

Milada Brázdová napsal/a:

Skvělé mapy, obří výhoda – jpg, lze kopírovat do textu, pro soukromé využití (chystání itineráře pro individuální poznávací pobyt) je na netu ojedinělý počin. Postrádám takové mapky třeba co se týče evropských řek nebo jiných zajímavých regionů. Dík

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.