Sdílet na Facebooku

Menton

Přímořské letovisko Menton leží na Azurovém pobřeží přímo u italských hranic. Trvale zde žije 29.327 obyvatel. Město má výhodnou geografickou polohu a je dobře chráněno horami, díky tomu se také jedná o nejteplejší letovisko celého pobřeží.

Zdejší oblast byla osídlena už za paleolitu. V římských časech tu vedla důležitá silnice (kterou dnes nahrazuje dálnice A8 respektive E74). První písemná zmínka o Mentonu jako o městě pochází z 21. července 1262, v mírové smlouvě mezi Charlesem Anjou a Janovem.

Od 14. století bylo město pod nadvládou rodu Grimaldi, který dodnes vládne v nedalekém Monackém knížectví. Roku 1860 odstoupilo Monako Menton Francii. Na konci 19. století se zde začal rychle rozvíjet cestovní ruch, který městu vévodí dodnes.

Turisty sem samozřejmě nejvíce láká teplo a pláže. Oblázkový břeh mentonské zátoky Baie du Soleil (Slunečná zátoka) lemuje promenade du Soleil, která se táhne od quai Napoleón III. kolem kasina směrem k Roquebrune.

Menton má také nádherné staré město (Vieille ville) s Parvis St-Michel, což je opravdu výstavní náměstí s italskými rysy, z kterého je také hezký výhled na zátoku. Za zmínku stojí také kostel sv. Michala, který je největším a nejkrásnějším barokním kostelem regionu.

Samotné město je opravdu zajímavé. Nabízí spoustu památek v různých stavebních slozích. Dále tu jsou krásné pláže přímo ve městě, klidné parky nebo dva celkem velké přístavy.

Komentáře jsou uzavřeny.