Sdílet na Facebooku

Město Hyères

Město Hyères se na mapě Francie nachází v jeho jihovýchodní části, přesněji v departmentu Var v provincii Provence-Alpes-Côte d’Azur. V současné době má město Hyères něco málo přes 55 000 obyvatel.

Letovisko Hyères.

Krátké představení města

Francouzské město Hyères patří k nejstarším resortům na francouzské riviéře. Celý název města je Hyères-Les-Palmiers, což by se do češtiny dalo přeložit jako Město palem. Ten dodatek k názvu města se začal užívat teprve v polovině 19. století. Tento název dal městu pan Elixus Godillot. Šlo čistě o marketingový tah, protože ve městě žádné palmy nebyly, nicméně po tomto pojmenování se palmy začaly ve městě vysazovat a záhy zde dokonce vznikl export palem, který zastavil až krutý mráz v roce 1929. Zájem o palmy však ve městě zůstal zachován, takže v současnosti zde najdete několik velmi dobrých a renomovaných pěstitelů palem.

Je to klidné a krásné město.    U moře je stejně nejlépe.

Nejzajímavější památky

Historické jádro města se nachází zhruba čtyři kilometry od Středozemního moře přímo pod zříceninou romantického hradu Chateau des Aires. Mezi historickým jádrem města a pobřežím Středozemního moře se ještě nachází malý kopec Costebelle, který je ověnčen docela moderním chrámem Notre-Dame-de-Consolation.

Centrum starého města.

Do města můžete vstoupit historickou branou Porte Massillon, která pochází ze 14. století. Ulice téhož jména vás pak zavede až na náměstí, které se rovněž jmenuje Massillon. Sympatické náměstí zdobí měšťanské domy v pastelových barvách a stará Templářská věž. Pod Templářskou věží, které mají také hodiny, stojí sedící socha biskupa Jean-Baptiste Massillon, který se v Hyéres narodil.

Lodě kotvící v přístavu Hyeres.    Mají tu i krásné pláže.

Z místních pamětihodností ještě nesmíme zapomenout zmínit místní trosky hradu, které se nacházejí v nadmořské výšce 240 metrů. Z hradu je pak rozkošný výhled na celé město a přilehlé okolí.

Hyères na Azurovém pobřeží.

Na hlavním náměstí Massillon pochopitelně nechybí velké množství chutných restaurací a útulných kaváren. V přilehlých uličkách pak najdete četné obchůdky, které nabízejí místní kvalitní produkty a suvenýry pro turisty. Ráj pro nakupující je pak sobotní ráno, protože celé centrum města se promění na velké a hlučné tržiště.

Pobřežní promenáda.    Úzké uličky v historickém jádru.

Výlety do okolí

Zajímavým výletem do okolí Hyéres může být město Toulon, které se nachází devatenáct kilometrů směrem na západ od Hyéres. V Toulon se nachází významný francouzský přístav a důležitá základna francouzského válečného námořnictva.

Hyères má svojí atmosféru.

Ráno jsou pláže prázdné a upravené.    Další pohled na centrum Hyères od moře.

Dobrý přístav nejenom pro rybáře.

Panorama města Hyères.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.