Sdílet na Facebooku

Město Saint-Maximin-la-Sainte-Baume

Město Saint-Maximin-la-Sainte-Baume nebo také zkráceně Sainte-Maxime se na mapě Francie nachází v jeho jihovýchodní části, přesněji v departmentu Var v provincii Provence-Alpes-Côte d’Azur. V současné době má město Saint-Maximin-la-Sainte-Baume něco málo přes 14 000 obyvatel.

Krásné vnitrozemské město Město Saint-Maximin-la-Sainte-Baume.

Krátké představení města

Malá obec Saint-Maximin-la-Sainte-Baume je pojmenována podle sv. Maximina, což byl v polovině čtvrtého století biskup v Trevíru a podle hory Sainte Baume, na jejímž úpatí se město rozkládá. Hora Sainte Baume je vysoká 1147 metrů.

Historické centrum města.    Ze Saint-Maximin je nádherný výhled do krajiny.

Historie města Saint-Maximin-la-Sainte-Baume sahá až do roku 102 před Kristem, kdy zdejší krajinu ovládli staří Římané. V pátém století po Kristu zde vzniká klášter. Později se místo stává významným poutním místem, protože v nedaleké jeskyni Sainte Baume prý údajně zemřela biblická Máři Magdaléna.

Úzké uličky v centru města.

Nejzajímavější památky

Hlavní památkou města Sainte Maxime je bezesporu úchvatná bazilika svaté Marie Magdalény, která sousedí s Královským konventem. Mohutnou baziliku určitě nepřehlédnete, protože se jedná o vůbec největší gotickou sakrální stavbu jižní Francie. Bazilika svaté Marie Magdalény byla založena už v roce 1295. O vznik baziliky se zasloužil Karel II., což byl v té době král Sicílie a hrabě z Provence. Král Karel II. postavil baziliku, aby našel důstojné místo pro uchovávání ostatků biblické Maří Magdalény.

Kašna v centru městečka.    Staré centrum je plné lidí.

Bazilika je architektonicky velmi cennou a především zajímavou stavbou, protože se jedná o trojlodní gotickou stavbu bez věží. Uvnitř baziliky jsou ojedinělé varhany, které pocházejí z roku 1774. Cenné varhany mají dohromady 2962 píšťal. Mezi nejstarší věci patří v bazilice mramorové sarkofágy, které pocházejí z konce čtvrtého století po Kristu.

Je to opravdu malebné městečko.

Hned vedle baziliky se nachází dominikánský klášter, který se jmenuje Royal Convent. V současné době se velká část kláštera využívá jako nevšední hotel, který láká zákazníky na neobvyklé bydlení v konventu, kde dříve bydleli pouze mniši.

Malé místní domky.    Prvotřídní ryby seženete i zde!

Jedna z místních luxusních vil.

Výlety do okolí

Zajímavým výletem do okolí Saint-Maximin-la-Sainte-Baume může být historické město Aix de Provence. V tomto historickém městě se kupříkladu narodil známý francouzský malíř Paul Cézanne. V rámci prohlídky města se mimo jiné můžete podívat na mistrův rodný dům na ulici Rue l´Opera 28 a jeho ateliér des Lauves.

Nejenom v létě je tu krásně.

Saint-Maximin-la-Sainte-Baume střeží nedaleký hrad.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.