Město Saint-Maximin-la-Sainte-Baume

Město Saint-Maximin-la-Sainte-Baume nebo také zkráceně Sainte-Maxime se na mapě Francie nachází v jeho jihovýchodní části, přesněji v departmentu Var v provincii Provence-Alpes-Côte d’Azur. V současné době má město Saint-Maximin-la-Sainte-Baume něco málo přes 14 000 obyvatel.

Krásné vnitrozemské město Město Saint-Maximin-la-Sainte-Baume.

Pokračování článku »

Město Hyères

Město Hyères se na mapě Francie nachází v jeho jihovýchodní části, přesněji v departmentu Var v provincii Provence-Alpes-Côte d’Azur. V současné době má město Hyères něco málo přes 55 000 obyvatel.

Letovisko Hyères.

Pokračování článku »

Menton

Přímořské letovisko Menton leží na Azurovém pobřeží přímo u italských hranic. Trvale zde žije 29.327 obyvatel. Město má výhodnou geografickou polohu a je dobře chráněno horami, díky tomu se také jedná o nejteplejší letovisko celého pobřeží.

Zdejší oblast byla osídlena už za paleolitu. V římských časech tu vedla důležitá silnice (kterou dnes nahrazuje dálnice A8 respektive E74). První písemná zmínka o Mentonu jako o městě pochází z 21. července 1262, v mírové smlouvě mezi Charlesem Anjou a Janovem.

Pokračování článku »

Voňavé město Grasse

Grasse je středně velké ale malebné město s 52.625 obyvateli. Nachází se sice ve vnitrozemí, ale pouhých 15 kilometrů od pobřeží a města Cannes. Grasse leží v horách v nadmořské výšce kolem 300 metrů. Může tak nabídnout nádherný výhled na velkou část Azurového pobřeží – Côte d’Azur. Město je proslulé výrobou parfémů a také svým nádherným historickým jádrem.

Pokračování článku »

Cestopis – Na cestě po Provence

Přehrát cestopis Na cestě po Provence. Přímo zde na této stránce jsme pro vás připravili jeden z nejlepších dokumentu o regionu Provence a to cestopisný pořad Na cestě, který komentuje Miroslav Donutil a Jiří Bartoška a který vysílá Česká televize. Osobně mám tento pořad velmi rád, protože je to takové stručné, ale velmi poutavé představení daného regionu a toho co je pro něj nejvíce typické. V tomto díle se tedy vydáte nejenom za vůní levandule, červeným kobercem v Cannes, četníky ze Saint Tropez ale také třeba za nejhlubším evropským kaňonem.

Více informací o pořadu.

Cestopis Na cestě po Provence

Přehrát cestopis Na cestě po Provence.

« Starší články